 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (NRS6028T470MMGJ)
Taiyo Yuden NRS6028T470MMGJ
PartNo:
NRS6028T470MMGJ
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 27225
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR SMD HI CUR 47uH 20%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:
Maximum DC Current:1:00 上午
Maximum DC Resistance:300 mOhms
Operating Temperature Range:- 25 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:6 mm
Case Width:6 mm
Case Height:2.8 mm