 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (PE-0402CD150KTG)
Pulse PE-0402CD150KTG
PartNo:
PE-0402CD150KTG
Manufacturers: Pulse
Qty: 2885
Request Qty:
Description: Fixed Inductors SMD IND
RoHS:Details
Inductance:15 nH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:560 mA
Maximum DC Resistance:172 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:3280 MHz
Q Minimum:26
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1.19 mm
Case Width:0.66 mm
Case Height:0.61 mm