 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (PE-0402CD3N6JTG)
Pulse PE-0402CD3N6JTG
PartNo:
PE-0402CD3N6JTG
Manufacturers: Pulse
Qty: 1976
Request Qty:
Description: Fixed Inductors SMD IND
RoHS:Details
Inductance:3.6 nH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:840 mA
Maximum DC Resistance:66 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:20
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1.19 mm
Case Width:0.66 mm
Case Height:0.61 mm