 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Pulse  (PE-0805CD122KTT)
Pulse PE-0805CD122KTT
PartNo:
PE-0805CD122KTT
Manufacturers: Pulse
Qty: 6500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1200nH 10%
RoHS:Details
Inductance:1.2 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:120 mA
Maximum DC Resistance:4.1 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:200 MHz
Q Minimum:20
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2.29 mm
Case Width:1.68 mm
Case Height:0.76 mm