Pulse (PE-1008CM102JTT)
PartNo:
PE-1008CM102JTT
Manufacturers:
Pulse
Description:
Fixed Inductors SMD IND
Details
Inductance:
1 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
200 mA
Maximum DC Resistance:
1.8 Ohms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:
300 MHz
Q Minimum:
40
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
1008
Case Length:
2.92 mm
Case Width:
2.79 mm
Case Height:
2.29 mm