 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM0603-47NJ-RC)
J.W. Miller PM0603-47NJ-RC
PartNo:
PM0603-47NJ-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1840
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47nH 5%
RoHS:Details
Inductance:47 nH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:280 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2000 MHz
Q Minimum:40
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.65 mm
Case Width:1.05 mm
Case Height:1 mm