 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM0603-R12J-RC)
J.W. Miller PM0603-R12J-RC
PartNo:
PM0603-R12J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 813
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.12uH 5%
RoHS:Details
Inductance:120 nH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:650 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:60 MHz
Q Minimum:30
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:1.8 mm
Case Width:1.12 mm
Case Height:1.07 mm