 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM0805-18NM-RC)
J.W. Miller PM0805-18NM-RC
PartNo:
PM0805-18NM-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1546
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 18nH 20%
RoHS:Details
Inductance:18 nH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2400 MHz
Q Minimum:45
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2.29 mm
Case Width:1.73 mm
Case Height:1.52 mm