J.W. Miller (PM0805-82NK-RC)
PartNo:
PM0805-82NK-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 82nH 10%
Details
Inductance:
82 nH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
400 mA
Maximum DC Resistance:
420 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
1020 MHz
Q Minimum:
40
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0805 (2012 metric)
Case Length:
2.29 mm
Case Width:
1.73 mm
Case Height:
1.52 mm