 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM0805-R10K-RC)
J.W. Miller PM0805-R10K-RC
PartNo:
PM0805-R10K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1970
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.10uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:460 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:950 MHz
Q Minimum:65
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0805 (2012 metric)
Case Length:2.410 mm
Case Width:1.780 mm
Case Height:1.780 mm