 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1008-4R7K-RC)
J.W. Miller PM1008-4R7K-RC
PartNo:
PM1008-4R7K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1060
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 10%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:260 mA
Maximum DC Resistance:4 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:90 MHz
Q Minimum:20
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:2.92 mm x 2.79 mm x 2.29 mm
Case Length:2.92 mm
Case Width:2.79 mm
Case Height:2.29 mm