 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1008-R22K-RC)
J.W. Miller PM1008-R22K-RC
PartNo:
PM1008-R22K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 694
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.22uH 10%
RoHS:Details
Inductance:220 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:840 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:700 MHz
Q Minimum:45
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1008
Case Length:2.920 mm
Case Width:2.790 mm
Case Height:2.290 mm