 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1008-R27K-RC)
J.W. Miller PM1008-R27K-RC
PartNo:
PM1008-R27K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 971
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.27uH 10%
RoHS:Details
Inductance:270 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:910 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:600 MHz
Q Minimum:45
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1008
Case Length:2.92 mm
Case Width:2.79 mm
Case Height:2.29 mm