 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1008S-1R5M-RC)
J.W. Miller PM1008S-1R5M-RC
PartNo:
PM1008S-1R5M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1390
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.5uH 20%
RoHS:Details
Inductance:1.5 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.8 A
Maximum DC Resistance:60 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:260 MHz
Q Minimum:35
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1008
Case Length:3.81 mm
Case Width:3.81 mm
Case Height:2.74 mm