 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1008S-2R7M-RC)
J.W. Miller PM1008S-2R7M-RC
PartNo:
PM1008S-2R7M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 602
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.7 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.3 A
Maximum DC Resistance:140 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:185 MHz
Q Minimum:38
Package / Case:1008
Case Length:3.81 mm
Case Width:3.81 mm
Case Height:2.74 mm