 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM104SH-470-RC)
J.W. Miller PM104SH-470-RC
PartNo:
PM104SH-470-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 328
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 30%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.3
Maximum DC Current:1.65 A
Maximum DC Resistance:128 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8 MHz
Q Minimum:22
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:10 mm
Case Height:4 mm