 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM105-121K-RC)
J.W. Miller PM105-121K-RC
PartNo:
PM105-121K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 545
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 120uH 10%
RoHS:Details
Inductance:120 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:890 mA
Maximum DC Resistance:380 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:6 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:9 mm
Case Height:5.4 mm