 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM105-150M-RC)
J.W. Miller PM105-150M-RC
PartNo:
PM105-150M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 240
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 15uH 20%
RoHS:Details
Inductance:15 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.25 A
Maximum DC Resistance:80 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:19 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:9 mm
Case Height:5.4 mm