 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM105-151K-RC)
J.W. Miller PM105-151K-RC
PartNo:
PM105-151K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 150uH 10%
RoHS:Details
Inductance:150 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:780 mA
Maximum DC Resistance:450 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:5 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:9 mm
Case Height:5.4 mm