 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM105-181K-RC)
J.W. Miller PM105-181K-RC
PartNo:
PM105-181K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 932
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 180uH 10%
RoHS:Details
Inductance:180 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:720 mA
Maximum DC Resistance:630 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:5 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:9 mm
Case Height:5.4 mm