J.W. Miller (PM105SB-120M-RC)
PartNo:
PM105SB-120M-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 12uH 20%
Details
Inductance:
12 uH
Tolerance:
0.2
Maximum DC Current:
1.9 A
Maximum DC Resistance:
70 mOhms
Operating Temperature Range:
- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:
26 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Shielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
10 mm
Case Width:
9 mm
Case Height:
5 mm