 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM105SB-330L-RC)
J.W. Miller PM105SB-330L-RC
PartNo:
PM105SB-330L-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 116
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33uH 15%
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:0.15
Maximum DC Current:1.2 A
Maximum DC Resistance:110 mOhms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:14 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:9 mm
Case Height:5 mm