 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM105SB-331K-RC)
J.W. Miller PM105SB-331K-RC
PartNo:
PM105SB-331K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 780
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 330uH 10%
RoHS:Details
Inductance:330 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:370 mA
Maximum DC Resistance:1.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 30 C to + 100 C
Self Resonant Frequency:4 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:10 mm
Case Width:9 mm
Case Height:5 mm