 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1210-101J-RC)
J.W. Miller PM1210-101J-RC
PartNo:
PM1210-101J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 647
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 5%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:40 mA
Maximum DC Resistance:11 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:10 MHz
Q Minimum:20
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:3.200 mm
Case Width:2.500 mm
Case Height:2.200 mm