 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1210-221J-RC)
J.W. Miller PM1210-221J-RC
PartNo:
PM1210-221J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 349
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 5%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:21 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:80 MHz
Q Minimum:28
Package / Case:
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.2 mm