 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1210-2R2J-RC)
J.W. Miller PM1210-2R2J-RC
PartNo:
PM1210-2R2J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 975
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2uH 5%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:320 mA
Maximum DC Resistance:1 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:75 MHz
Package / Case:
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.2 mm