J.W. Miller (PM1210-470J-RC)
PartNo:
PM1210-470J-RC
Description:
Fixed Inductors 47uH 5%
Details
Inductance:
47 uH
Maximum DC Current:
60 mA
Maximum DC Resistance:
7 Ohms
Self Resonant Frequency:
15 MHz
Package / Case:
1210 (3225 metric)
Case Length:
3.2 mm
Case Width:
2.5 mm
Case Height:
2.2 mm