 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1210-5R6J-RC)
J.W. Miller PM1210-5R6J-RC
PartNo:
PM1210-5R6J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 858
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6uH 5%
RoHS:Details
Inductance:5.6 uH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:1.6 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:45 MHz
Package / Case:
Case Length:3.2 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:2.2 mm