J.W. Miller (PM1210-680J-RC)
PartNo:
PM1210-680J-RC
Description:
Fixed Inductors 68uH 5%
Details
Inductance:
68 uH
Maximum DC Current:
50 mA
Maximum DC Resistance:
9 Ohms
Self Resonant Frequency:
12 MHz
Package / Case:
1210 (3225 metric)
Case Length:
3.2 mm
Case Width:
2.5 mm
Case Height:
2.2 mm