 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM124SH-680M-RC)
J.W. Miller PM124SH-680M-RC
PartNo:
PM124SH-680M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 637
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 68uH 20%
RoHS:Details
Inductance:68 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:1.5 A
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:4 mm