 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM125S-100M-RC)
J.W. Miller PM125S-100M-RC
PartNo:
PM125S-100M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 981
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 10uH 20%
RoHS:Details
Inductance:10 uH
Tolerance:0.005
Maximum DC Current:2.65 A
Maximum DC Resistance:50 mOhms
Operating Temperature Range:
Self Resonant Frequency:24 MHz
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.6 mm
Case Width:11.6 mm
Case Height:5.4 mm