 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM12645S-1R2M-RC)
J.W. Miller PM12645S-1R2M-RC
PartNo:
PM12645S-1R2M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 450
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:1.2 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:35 A
Maximum DC Resistance:1.8 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Package / Case:
Case Length:12.6 mm
Case Width:12.6 mm
Case Height:4.5 mm