 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM12651S-4R7M-RC)
J.W. Miller PM12651S-4R7M-RC
PartNo:
PM12651S-4R7M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7uH 20%
RoHS:Details
Inductance:4.7 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:17 A
Maximum DC Resistance:7.2 mOhms
Operating Temperature Range:- 20 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.6 mm
Case Width:12.6 mm
Case Height:5.1 mm