 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM127SH-2R4N-RC)
J.W. Miller PM127SH-2R4N-RC
PartNo:
PM127SH-2R4N-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 545
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.4uH +40%-20%
RoHS:Details
Inductance:2.4 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:9.2 A
Maximum DC Resistance:12 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:45 MHz
Q Minimum:20
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:7.5 mm