 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM127SH-470M-RC)
J.W. Miller PM127SH-470M-RC
PartNo:
PM127SH-470M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 211
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47uH 20%
RoHS:Details
Inductance:47 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.9 A
Maximum DC Resistance:75 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:7.5 MHz
Q Minimum:24
Package / Case:
Case Length:12.5 mm
Case Width:12.5 mm
Case Height:7.5 mm