J.W. Miller (PM1812-181J-RC)
PartNo:
PM1812-181J-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
224
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 180uH 5%
Details
Inductance:
180 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
190 mA
Maximum DC Resistance:
9.5 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
15 MHz
Q Minimum:
50
Shielding:
Unshielded
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
3.2 mm
Case Height:
3.2 mm