J.W. Miller (PM1812-270J-RC)
PartNo:
PM1812-270J-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
740
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 27uH 5%
Details
Inductance:
27 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
170 mA
Maximum DC Resistance:
3.6 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
4 MHz
Q Minimum:
40
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
3.2 mm
Case Height:
3.2 mm