J.W. Miller (PM1812-4R7J-RC)
PartNo:
PM1812-4R7J-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
541
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 4.7uH 5%
Details
Inductance:
4.7 uH
Tolerance:
0.05
Maximum DC Current:
140 mA
Maximum DC Resistance:
1 Ohms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
10 MHz
Q Minimum:
50
Shielding:
Unshielded
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
3.2 mm
Case Height:
3.2 mm