 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1812-681J-RC)
J.W. Miller PM1812-681J-RC
PartNo:
PM1812-681J-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 1000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 680uH 5%
RoHS:Details
Inductance:680 uH
Tolerance:0.05
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:30 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:9 MHz
Q Minimum:50
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1812 (4532 metric)
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm
Case Height:3.2 mm