J.W. Miller (PM1812-R10K-RC)
PartNo:
PM1812-R10K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Qty:
637
Request Qty:
Description:
Fixed Inductors 0.10uH 10%
Details
Inductance:
100 nH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
800 mA
Maximum DC Resistance:
180 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
25 MHz
Q Minimum:
50
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
4.5 mm
Case Width:
3.2 mm
Case Height:
3.2 mm