 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM1812-R47K-RC)
J.W. Miller PM1812-R47K-RC
PartNo:
PM1812-R47K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 368
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.47uH 10%
RoHS:Details
Inductance:470 nH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:545 mA
Maximum DC Resistance:320 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:19 MHz
Q Minimum:10
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:4.5 mm
Case Width:3.2 mm
Case Height:3.2 mm