 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM2110-101K-RC)
J.W. Miller PM2110-101K-RC
PartNo:
PM2110-101K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 814
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 100uH 10%
RoHS:Details
Inductance:100 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:5.4 A
Maximum DC Resistance:35 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:30.5 mm
Case Width:25.4 mm
Case Height:15.75 mm