 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM2110-181K-RC)
J.W. Miller PM2110-181K-RC
PartNo:
PM2110-181K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 604
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 180uH 10%
RoHS:Details
Inductance:180 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:3.7 A
Maximum DC Resistance:47 mOhms
Package / Case:
Case Length:30.5 mm
Case Width:25.4 mm
Case Height:13.46 mm