J.W. Miller (PM2110-470K-RC)
PartNo:
PM2110-470K-RC
Manufacturers:
J.W. Miller
Description:
Fixed Inductors 47uH 10%
Details
Inductance:
47 uH
Tolerance:
0.1
Maximum DC Current:
6.5 A
Maximum DC Resistance:
19 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:
30.5 mm
Case Width:
25.4 mm
Case Height:
15.75 mm