 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM2120-471K-RC)
J.W. Miller PM2120-471K-RC
PartNo:
PM2120-471K-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 250
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 10%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.1
Maximum DC Current:3.3 A
Maximum DC Resistance:119 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:
Case Length:30.5 mm
Case Width:25.4 mm
Case Height:21.59 mm