 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3308-221M-RC)
J.W. Miller PM3308-221M-RC
PartNo:
PM3308-221M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 990
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 220uH 20%
RoHS:Details
Inductance:220 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:1.9 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Package / Case:
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:3 mm