 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3308-471M-RC)
J.W. Miller PM3308-471M-RC
PartNo:
PM3308-471M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 818
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 20%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:4 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Package / Case:
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:3 mm