 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3316-1R5M-RC)
J.W. Miller PM3316-1R5M-RC
PartNo:
PM3316-1R5M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 508
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.5uH 20%
RoHS:Details
Inductance:1.5 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:6.5 A
Maximum DC Resistance:10 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:95 MHz
Q Minimum:50
Package / Case:
Case Length:12.7 mm
Case Width:10 mm
Case Height:5 mm