 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3316-330M-RC)
J.W. Miller PM3316-330M-RC
PartNo:
PM3316-330M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 33uH 20%
RoHS:Details
Inductance:33 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:2.1 A
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:14 MHz
Q Minimum:25
Package / Case:
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:5.2 mm