 All Product > Inductors > Fixed Inductors > J.W. Miller  (PM3316-471M-RC)
J.W. Miller PM3316-471M-RC
PartNo:
PM3316-471M-RC
Manufacturers: J.W. Miller
Qty: 992
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 470uH 20%
RoHS:Details
Inductance:470 uH
Tolerance:0.2
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:1.27 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4 MHz
Q Minimum:57
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:2120
Case Length:13 mm
Case Width:9.5 mm
Case Height:5.2 mm